Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/amoozesh/public_html/templates/mainfanew/functions.php on line 199

بازی ذهن!

{flv}Chinesh{/flv}

خود را با دیگران مقایسه نکنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 مشکل‌ بسیاری‌ ازدانشجویان در شروع وحتی پایان درس خواندن‌هایشان ،مقایسه خود با دیگران است.که این امر موجب اضطراب واز بین رفتن آرامش آنها میشود .این مقایسه کردن ها شما را به هیچ کجا نمی رساند،زمان زیادی را از شما هدر می دهد و شما را از نظر روانی به هم می ریزد.همیشه روحیه ای قوی داشته باشید که کمکتان کند به جای مقایسه کردن خودتان با دیگران و ناامید شدن در زندگی، برای ادامه راه امید داشته باشید.

مقایسه کردن غلط است، چون همیشه کسانی بهتر از شما یا در موقعیت و شرایط بهتر از شما وجود دارند.وقتی در مورد دیگران پیش داوری می‌کنید و بر اساس برداشت‌های خود آنها را از خود موفق‌تر می‌بینید، در واقع این موقعیت را فراهم می‌کنید که آنها از شما موفق‌تر باشند.

زمانی که به این آگاهی برسید که "بدون اینکه بهترین باشید هم می توانید خوب باشید"شانس موفقیت شما افزایش می‌یابد.

اگر نتوانید توانایی‌های خود را تشخیص دهید،‌ هرگز نمی‌توانید در راه خواسته‌های خود ثابت قدم و محکم باشید.خوب است که در پیدا کردن روش خود، به دیگران هم توجه کنیم.مدلهای مطالعه به شما کمک میکند که بهتر فکر کنید وروش خود را بیابید ،اما هر کس درنهایت باید روش مناسب خودش را داشته باشد.این که بدون فکر به دنبال کسی بروید درست نیست،هر کدام از شما منحصربه فرد هستید ،باید از دیگران یاد بگیرید ،اما خودتان باشید.

ادامه مطلب: خود را با دیگران مقایسه نکنید

مدیریت زمان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مدیریت زمان یعنی مدیریت بهینه سازی برنامه ها وفعالیتها را در بستر زمان یاد بگیرید.

   مدیریت‌زمان...؟یا..اتلاف‌زمان؟؟

باید بتوانیم هدف گذاری کنیم و الویت ها را در کارهایمان مشخص کنیم وخود را ملزم به رعایت گام به گام این الویت ها بدانیم.در واقع ما باید بتوانیم برای رسیدن به یک بر نامه خوب ،به خود ارزیابی برسیم.

از اصول مهم مدیریت زمان اصل 20 - 80 است،یعنی از %20 زمان برای انجام %80 کارهایت استفاده کن.

موفقیت در مدیریت صحیح زمان وابسته به تشخیص کارهای مهم است. مدیریت زمان یعنی استفاده ی بهینه از وقت.

برای دانستن ارزش یک دقیقه از کسی که از قطارجا مانده است ،بپرسید.

ارزش یک صدم ثانیه را از دونده ای بپرس که در مسابقات المپیک مدال نقره گرفته است.زندگی خود را باز پس گیر ،فقط یک ساعت از 24 ساعت روزت را وقف خود کن تا 23 ساعت باقی مانده تحت فرما ن تو قرار گیرد. 

ادامه مطلب: مدیریت زمان

خورشید درون‌ خود را بیابید.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

             همیشه میتوانی خورشید را درون خود بیابی کافیست در تکاپوی یافتن آن باشی 

                                                                                                                   (ماکسول مالتز)

غالب دانشجویان عزیز با ترس از مشکلات وهراس‌های بیهوده، برخورشید درون خود سایه می‌اندازند.

فراموش نکنید که انرژی ناشی از تفکرات شما همان عاملی است که هر چیزی را تا به این لحظه برایتان به وجود آورده و بعد از این هم می‌آورد.آنچه در هر لحظه از فکرمان می‌گذرد خواه شادی که انرژی‌مان را بالا می‌برد وخواه نگرانی‌ که انرژی را کاهش می‌دهد در زندگی ما بسیار موثر خواهد بود.

ذهن ما بسیار قدرتمند است و برای جذب تمام آن چیزهایی که در دنیا آرزویش را داریم توانایی حیرت‌آوری دارد ،باید بتوانیم جسارت و شجاعت زنده کردن خواسته‌های قدیمی خود را داشته باشیم.باید بتوانیم بر باور نادرست ترس از خواستن غلبه کنیم و جرأت داشته باشیم تاهر چه را در این جهان می‌خواهیم،طلب کنیم و مشتاق رسیدن به آن باشیم. پس برای رسیدن به بهترینها خود را بهترین تجسم کنید،تا روزهای پرشور و امیدبخش پیش روی شما قرار گیرد.

ادامه مطلب:  خورشید درون‌ خود را بیابید.

باور خود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اینکه بتوانیم کاری را به انجام برسانیم یا نه ،چندان به توانایی واقعی ما مربوط نمیشود ،بلکه بیشتر به این مربوط است که خود را چگونه باور داریم.

آنتونی رابینز                 

    قدرت باور:باورها چه هستند؟باورها يك سري تفكرات هستند، كه به زندگي معنا مي بخشند. باورها ادراك ما از هستي را مي سازند.باور و اعتقاد شما فرمانده مغز شماست. و زماني كه فكر مي كنيد چيزي درست است، باور شما به مغز فرمان مي دهد به دنبال حقايقي باشد كه ازاعتقادات شما پشتيباني كند. اگر شادي، رفاه و سلامتي را باور داشته باشيد نيمي از اين رقابت را برده ايد. و در اين هنگام مغزشمابدنبال حقايقي مي گردد كه از اعتقادات شما پشتيباني كند.به عبارت ديگر باور و اعتقاد يكي از قوي ترين نيروهايي است كه مي توانيد از آن براي رسيدن به برتري استفاده كنيد.كسانی كه خود را در رده دوم می بینند ، زندگی و كارهایشان هم در رده دوم باقی می ماند.

ادامه مطلب: باور خود

جا برای همه هست

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  

یکی از دغدغه های دانشجویان همواره این بوده وهست که تعداد شرکت کنندگان کنکور در هر رشته چند نفر می باشند.اگر این سوال برای آن باشدکه خود را در رقابت تنگا تنگ در یک مسابقه می‌بینید وبه توان هر رقیب بیش از خود معتقد هستید.پس باید متآسفانه بگویم از هم اکنون روی قبولی در رشته مورد علاقه خود خط قرمزبکشید.شما باید یاد بگیرید رقابت پذیر باشید ودر عرصه رقابت به مولفه‌های رقابت پذیری توجه کنید.درک امور مربوط به یک رقابت سالم را بیاموزیدوتوان رقابت پذیری را با افزایش اعتماد به نفس وکاهش اضطرابها ،بالا ببرید.

مغز انسان به دو قسمت تقسیم می‌گردد: خودآگاه و ناخودآگاه.افراد تنها از ۱۰درصد ذهن خودآگاه خود استفاده می‌کنند. باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ‌تر و نیرومندتر عمل می‌کند و در حدود ۹۰درصد دیگر از واکنش‌های ذهنی ما را نیز همین قسمت تحت کنترل خود دارد.به هر چیزی که فکر می‌کنید،از قسمت خودآگاه مغز به قسمت ناخودآگاه فرستاده می‌شود و ضمیر ناخودآگاه نیز آن را به عنوان یک حقیقت می‌پذیرد.

وقتی تعدادشرکت‌ کننده ها به صورت یک مولفه رقابتی منفی وارد ضمیرنا خودآگاه شما شد،حس برتری جویی از شما گرفته خواهد شد.وقتی با خود بگویید ،این همه شرکت کننده ،این همه رقابت ،چقدر قبولی سخته،آیا ممکن است من قبول شوم ،درواقع شما به نوعی قبول شکست را وارد ضمیر نا خودآگاه خود کردید .ضمیر نا خود آگاه شما این مولفه را می پذیردو همه زمینه ها را برای شکست شما فراهم می نمایدودر نهایت ضمیر ناخود آگاه شما آن را به اجرا درمیآورد.

ادامه مطلب: جا برای همه هست

رقابت‌پذیر باشید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دانشجوی عزیزتفاوت میان موفق شدن و به هر قیمتی بردن را بیاموزید؟

 «مهم برد و باخت نیست، بلکه مهم نحوۀ رقابت است.»

یک بازنده می‌تواند از تلاش خود راضی باشد، زیرا ‌‌نهایت تلاش خود را کرده است. به علاوه فرد برنده می‌تواند به عقب بازگشته و بازی را در ذهن خود مرور کند و متوجه شود که پیروزی بدون آخرین تلاش او در انتهای بازی میسر نمی‌شد. 

میل بیش ازحد به رقابت چه خطری دارد؟وقتی‌ فرد‌‌ بیش ازحد به بردن فکر کند،ممکن است خود را با توجه به تعداد برد‌هایش ارزیابی کند.حتی اگر ۹۰% مواقع برنده شده باشد، باز هم راضی نخواهد بود.این امر اثر مخربی دارد.او مدام به دنبال برد بعدی است.همۀ این‌ها ما را متقاعد می‌کند که ذات رقابت‌طلبی بیش از حد را  را در نطفه خفه کنیم.

بیاموزید که هیچ کس نمی‌تواند درتمام زمینه‌ها بی‌نقص عمل کند.هرانسانی استعداد خاص خودش را دارد و بردن، به معنی بهتر بودن نیست.

ادامه مطلب: رقابت‌پذیر باشید